Alexia Woods एक British Actress और Model हैं। इनका जन्म 16 March 2001 को United Kingdom में हुआ था। Alexia को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Alexia Woods Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
United Kingdom में जन्मीं Alexia ने 2026 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Penthouse’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Alexia ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Megs Mae Mitchell और Charlotte Clark मुख्य रूप से शामिल हैं।
Alexia Woods Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Alexia Woods |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | British |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2026 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2026 - As an Actress |
| Awards | Penthouse Pet of the Month January 2026 |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Alexia |
| Born (Date of Birth) | 16 March 2001 |
| Age (as 2026) | 25 Years Old |
| Birthplace | United Kingdom |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | United Kingdom |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 160 m 1.60 m 5 ft 3 in |
| Weight | 57 KG 125 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 32C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Alexia Woods?
Alexia Woods is a British actress & model, born on 16 March 2001 in the United Kingdom. In 2026, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Penthouse’.
Read More:
- Annalisa AtomicBlonde Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Katerina Hot Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Leila Vale Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Robin Coffins Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Camille R Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Lana Slader Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Olga Mur Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Annie Ferreira Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Carla Pryce Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Jordan Jay Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More










