Alina Kim एक Russian Actress, Cosplayer और Model हैं। इनका जन्म 11 October 2002 को Russia में हुआ था। Alina को मुख्य रूप से Cosplay Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Alina Kim Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Russia में जन्मीं Alina ने 2020 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की। सोशल मीडिया के साथ साथ वे अपने ओनलीफैंस प्रोफाइल पर भी प्राइवेट लाइव शोज में परफॉर्म करती हैं।



इसके अलावा Alina ने इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Cyberly Crush मुख्य रूप से शामिल हैं।
Alina Kim Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Alina Kim |
| Profession | Actress, Cosplayer & Model |
| Nationality | Russian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2020 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2020 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Alina Andreevna Bunny_Alina_Kim Elflina Kim Ethot_gamer |
| Born (Date of Birth) | 11 October 2002 |
| Age (as 2026) | 24 Years Old |
| Birthplace | Russia |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Hometown | Russia |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Swimming, Shopping, Party Lover |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 165 cm 1.65 m 5 ft 5 in |
| Weight | 54 KG 120 lbs (pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Blond/Various |
| Figure Size | 32B-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | YouTube |
| Not Known | |
| Twitch | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Alina Kim?
Alina Kim is a Russian actress, cosplayer & model, born on 11 October 2002 in Russia. She started her career in the entertainment industry in 2020.
