Anastasia Roxx एक Russian Actress और Model हैं। इनका जन्म 11 May 1991 को Russia में हुआ था। Anastasia को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Anastasia Roxx Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Russia में जन्मीं Anastasia ने 2009 में 18 वर्ष की उम्र में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘TMW Network’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Sunset Media, Video Art Holland और ATV Media मुख्य रुप से शामिल हैं।
फिल्म स्टूडियोज के अलावा Anastasia ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Alysa Gap मुख्य रूप से शामिल हैं।
Anastasia Roxx Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Anastasia Roxx |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Russian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2009 - 2017 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2009 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Amy Amy F Anastasia Miller Anastasia Rox Beth Kylie Mira Stefana Stefania Stephana |
| Born (Date of Birth) | 11 May 1991 |
| Age (as 2026) | 35 Years Old |
| Birthplace | Russia |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | Russia |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 165 cm 1.65 m 5 ft 5 in |
| Weight | 51 KG 112 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 32A-24-23 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Anastasia Roxx?
Anastasia Roxx is a Russian actress & model, born on 11 May 1991 in Russia. In 2009, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘TMW Network’.
