Annalisa AtomicBlonde एक Italian Actress और Model हैं। इनका जन्म 8 September 1985 को Asti, Piemonte, Italy में हुआ था। Annalisa को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Annalisa AtomicBlonde Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Italy में जन्मीं Annalisa ने 2026 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Model Hub’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Many Vids मुख्य रुप से शामिल हैं।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Annalisa ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Cherry Candle और Francesca Benvenuti मुख्य रूप से शामिल हैं।
Annalisa AtomicBlonde Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Annalisa AtomicBlonde |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Italian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2026 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2026 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Annalisa Oddone Analisa Atomic |
| Born (Date of Birth) | 8 September 1985 |
| Age (as 2026) | 41 Years Old |
| Birthplace | Asti, Piemonte, Italy |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Pisces |
| Hometown | Asti, Piemonte, Italy |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduated |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 57 KG 125 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 34B-25-35 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Annalisa AtomicBlonde?
Annalisa AtomicBlonde is an Italian actress & model, born on 8 September 1985 in Asti, Piemonte, Italy. In 2026, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Model Hub’.
