Bogdana Tancau एक Romanian Actress और Fitness Model हैं। इनका जन्म 1993 में Bucharest, Romania में हुआ था। Bogdana को ओनलीफैंस वीडियोस में परफॉर्म करने के साथ साथ सोशल मीडिया पर फिटनेस कंटेंट शेयर करने के लिए भी जाना जाता है और आज हम Bogdana Tancau Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Bucharest में जन्मीं Bogdana ने 2022 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट ‘Onlyfans’ के साथ किया। ओनलीफैंस पर अपनी बोल्ड परफॉरमेंस देने के अलावा वे फिटनेस इंडस्ट्री में भी काफी एक्टिव हैं। फिटनेस इंस्ट्रक्टर के तौर पर वे अपनी वेबसाइट ‘Bodgana Fitness’ पर Online Fitness Programs भी चलाती हैं।


Bogdana Tancau Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Bogdana Tancau |
| Profession | Actress & Fitness Model |
| Nationality | Romanian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2022 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2022 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Julya Wild Iulia Elena JulyaWild Bogdana Tancău |
| Born (Date of Birth) | 1993 |
| Age (as 2026) | 33 Years Old |
| Birthplace | Bucharest, Romania |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | Bucharest, Romania |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 48 KG 107 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Green |
| Hair Color | Black |
| Figure Size | 33C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | YouTube |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Bogdana Tancau?
Bogdana Tancau is a Romanian actress & fitness model, born in 1993 in Bucharest, Romania. In 2022, She started her career in the entertainment industry with the ‘Onlyfans’.
