Brenda Trindade एक Brazilian Actress और Model हैं। इनका जन्म 27 March 2002 को Brazil में हुआ था। Brenda को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Brenda Trindade Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Brazil में जन्मीं Brenda ने 2021 में 19 वर्ष की उम्र में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Model Hub’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है।


Brenda Trindade Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Brenda Trindade |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Brazilian |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2021 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2021 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Brenda |
| Born (Date of Birth) | 27 March 2002 |
| Age (as 2026) | 24 Years Old |
| Birthplace | Brazil |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Pisces |
| Hometown | Brazil |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 60 KG 132 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Grey |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 34D-24-35 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Brenda Trindade?
Brenda Trindade is a Brazilian actress & model, born on 27 March 2002 in Brazil. In 2021, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Model Hub’.
Read More:
- Annalisa AtomicBlonde Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Katerina Hot Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Leila Vale Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Robin Coffins Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Camille R Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Lana Slader Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Olga Mur Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Annie Ferreira Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Carla Pryce Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Jordan Jay Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More










