Candy Layla एक Italian Actress और Model हैं। इनका जन्म 18 June 2004 को Italy में हुआ था। Layla को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Candy Layla Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Italy में जन्मीं Layla ने 2026 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Model Hub’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Benefit Monkey मुख्य रुप से शामिल हैं।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Layla ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Martina Castagnoli मुख्य रूप से शामिल हैं।
Candy Layla Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Candy Layla |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Italian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2026 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2026 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Elena Miaso Layla |
| Born (Date of Birth) | 18 June 2004 |
| Age (as 2026) | 22 Years Old |
| Birthplace | Italy |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | Italy |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 32F-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Candy Layla?
Candy Layla is an Italian actress & model, born on 18 June 2004 in Italy. In 2026, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Model Hub’.
