Candy Robbs एक Argentinian Actress, Model और TikTok Star हैं। इनका जन्म 7 September 2000 को Argentina में हुआ था। Candy को मुख्य रूप से ओनलीफैंस वीडियोस के साथ-साथ टिकटोक रील्स में भी परफॉर्म करने के लिए जाना जाता है और आज हम Candy Robbs Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Argentina में जन्मीं Candy ने 2020 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट ‘Onlyfans’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर कई फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है। Candy टिकटोक पर भी काफी एक्टिव हैं और अपने कंटेंट के दम पर अब तक 5 मिलियन से भी अधिक फॉलोवर्स बटोर चुकी हैं।
Candy Robbs Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Candy Robbs |
| Profession | Actress, Model & TikTok Star |
| Nationality | Argentinian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2020 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2020 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Cande Robledo |
| Born (Date of Birth) | 7 September 2000 |
| Age (as 2026) | 26 Years Old |
| Birthplace | Argentina |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Hometown | Argentina |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 163 m 1.63 m 5 ft 4 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 34F-25-47 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Candy Robbs?
Candy Robbs is an Argentinian actress, model & tiktok star, born on 7 September 2000 in Argentina. In 2020, she started her career in the entertainment industry with ‘Onlyfans’.
