Clara Case एक Latvian Actress और Model हैं। इनका जन्म 1999 में Latvia में हुआ था। Clara को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Clara Case Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Latvia में जन्मीं Clara ने 2019 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Karups’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Amour Angels और MetArt Network मुख्य रुप से शामिल हैं।
फिल्म स्टूडियोज के अलावा Clara ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Oxana Chic मुख्य रूप से शामिल हैं।
Clara Case Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Clara Case |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Latvian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2019 - 2023 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2019 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Leaya Lesya |
| Born (Date of Birth) | April 1999 |
| Age (as 2026) | 26 Years Old |
| Birthplace | Latvia |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Libra |
| Hometown | Latvia |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Swimming, Shopping, Party Lover |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 168 cm 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 51 KG 112 lbs (pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Light Brown |
| Figure Size | 37-25-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | None |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Clara Case?
Clara Case is a Latvian actress & model, born in 1999 in Latvia. In 2019, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Karups’.
