Crystal Rave एक American Actress और Model हैं। इनका जन्म 25 July 1993 को United States में हुआ था। Crystal को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Crystal Rave Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
USA में जन्मीं Crystal ने 2026 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Ex. Network’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है।
Crystal Rave Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Crystal Rave |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2026 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2026 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Crystal Raves |
| Born (Date of Birth) | 25 July 1993 |
| Age (as 2026) | 33 Years Old |
| Birthplace | United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 33C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Crystal Rave?
Crystal Rave is an American actress & model, born on 25 July 1993 in the United States. In 2026, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Ex. Network’.
