Ember Springs एक American Actress और Model हैं। इनका जन्म 3 May 1996 को United States में हुआ था। Ember को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Ember Springs Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
USA में जन्मीं Ember ने 2024 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘NVG Network’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है, इनमें Mofos और Many Vids मुख्य रूप से शामिल हैं।


Ember Springs Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Ember Springs |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2024 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2024 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Ember FunFlare Olivia McCray |
| Born (Date of Birth) | 3 May 1996 |
| Age (as 2026) | 30 Years Old |
| Birthplace | United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Swimming, Shopping, Party Lover |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Husband/Spouse | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 168 cm 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 64 KG 140 lbs (pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Red/Dark Blond |
| Figure Size | 32D-30-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Ember Springs?
Ember Springs is an American actress & model, born on 3 May 1996 in the United States. In 2024, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘NVG Network’.
