Eva Hicks एक French Actress और Model हैं। इनका जन्म 16 April 1984 को France में हुआ था। Eva को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Eva Hicks Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
France में जन्मीं Eva ने 2019 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर कई फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Collections Media मुख्य रुप से शामिल हैं।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Eva ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Lena Cox मुख्य रूप से शामिल हैं।
Eva Hicks Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Eva Hicks |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | French |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2019 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2019 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Eva LittleAngel84 |
| Born (Date of Birth) | 16 April 1984 |
| Age (as 2026) | 42 Years Old |
| Birthplace | France |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | France |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Swimming, Shopping, Party Lover |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 157 cm 1.57 m 5 ft 2 in |
| Weight | 58 KG 128 lbs (pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown/Blond |
| Figure Size | 33D-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | YouTube |
| Not Known | |
| Twitch | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Eva Hicks?
Eva Hicks is a French actress & model, born on 16 April 1984 in France. She started her career in the entertainment industry in 2019.
