Fisa Crystal एक Russian Actress और Model हैं। इनका जन्म 14 March 1997 को Russia में हुआ था। Crystal को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Fisa Crystal Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Russia में जन्मीं Crystal ने 2021 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Woodman’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Dark Room VR मुख्य रुप से शामिल हैं।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Crystal ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Anna Khara, Coco Bae, Helen Star, Melania Dark, Maya Rose, Yenifer Chacon और Valentina Sierra मुख्य रूप से शामिल हैं।
Fisa Crystal Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Fisa Crystal |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Russian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2021 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2021 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Crystal Fisa Crystal Richi |
| Born (Date of Birth) | 14 March 1997 |
| Age (as 2026) | 29 Years Old |
| Birthplace | Russia |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Pisces |
| Hometown | Russia |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 59 KG 129 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Blond/Pink |
| Figure Size | 33C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Fisa Crystal?
Fisa Crystal is a Russian actress & model, born on 14 March 1997 in Russia. In 2021, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Woodman’.
Read More:
- Annalisa AtomicBlonde Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Katerina Hot Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Leila Vale Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Robin Coffins Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Camille R Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Lana Slader Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Olga Mur Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Annie Ferreira Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Carla Pryce Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Jordan Jay Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More










