Isa Metible एक Venezuelan Actress और Model हैं। इनका जन्म 14 December 1998 को Venezuela में हुआ था। Metible को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Isa Metible Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Venezuela में जन्मीं Metible ने 2025 में 27 वर्ष की उम्र में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Reality Kings’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Metible ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Paola Guerra मुख्य रूप से शामिल हैं।
Isa Metible Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Isa Metible |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Venezuelan |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2025 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2025 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Isa Mendible |
| Born (Date of Birth) | 14 December 1998 |
| Age (as 2026) | 28 Years Old |
| Birthplace | Venezuela |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Sagittarius |
| Hometown | Venezuela |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Swimming, Shopping, Party Lover |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 170 cm 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 54 KG 119 lbs (pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 34B-27-35 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Instagram #1 Instagram #2 |
|
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Isa Metible?
Isa Metible is a Venezuelan actress & model, born on 14 December 1998 in Venezuela. In 2025, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Reality Kings’.
