Isabella Jules एक Salvadoran Actress और Model हैं। इनका जन्म 10 September 2004 को San Salvador, El Salvador में हुआ था। Isabella को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Isabella Jules Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
El Salvador में जन्मीं Isabella ने 2025 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Team Skeet’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Bang Media, ATK Media और Mofos मुख्य रुप से शामिल हैं।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Isabella ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Alexis Malone, Anissa Kate, Bianca Bangs, Carmen Caliente, Cheerleader Kait, Della Cate, Emma Rosie, Jasmine Sherni, Lulu Chu, Mia River, Rose Carter और Vivianne DeSilva मुख्य रूप से शामिल हैं।
Isabella Jules Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Isabella Jules |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Salvadoran, American |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2025 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2025 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Isabella |
| Born (Date of Birth) | 10 September 2004 |
| Age (as 2026) | 22 Years Old |
| Birthplace | San Salvador, El Salvador |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Leo |
| Hometown | San Salvador, El Salvador |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Swimming, Shopping, Party Lover |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 150 cm 1.50 m 4 ft 11 in |
| Weight | 50 KG 110 lbs (pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 32C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Isabella Jules?
Isabella Jules is a Salvadoran actress & model, born on 10 September 2004 in San Salvador, El Salvador. In 2025, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Team Skeet’.
