Justinne Jade एक Romanian Model और Camgirl हैं। इनका जन्म 16 July 1997 को Romania में हुआ था। Justinne को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में परफॉर्म करने के लिए जाना जाता है और आज हम Justinne Jade Biography में मॉडल की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Romania में जन्मीं Justinne ने 2022 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Online Platform ‘Live Jasmin’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने परफ़ॉर्मर के तौर पर अन्य ऑनलाइन प्लेटफॉर्म्स के साथ भी काम किया है जिनमें MFC Media मुख्य रुप से शामिल हैं।


Justinne Jade Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Justinne Jade |
| Profession | Model & Camgirl |
| Nationality | Romanian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2022 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2022 - As a Model |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | JustinneJade Justy |
| Born (Date of Birth) | 16 July 1997 |
| Age (as 2026) | 29 Years Old |
| Birthplace | Romania |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Gemini |
| Hometown | Romania |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Green |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 34C-24-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Justinne Jade?
Justinne Jade is a Romanian model & camgirl, born on 16 July 1997 in Romania. In 2022, she started her career in the entertainment industry with the online platform ‘Live Jasmin’.
