Kaira Paola एक Czech Actress और Model हैं। इनका जन्म May 1982 में Czech Republic में हुआ था। Kaira को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Kaira Paola Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Czech Republic में जन्मीं Kaira ने 2007 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Devil’s Film’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Eromax Films, Private Media Network और Mile High मुख्य रुप से शामिल हैं।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Kaira ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Sharon Pink, Liss White, Jenny Baby, Angel Velvet, Alexa Bold, Cameron Angel, Daria Glower, Jana Mrazkova, Leony Dark, Lea Magic और Mia Leone मुख्य रूप से शामिल हैं।
Kaira Paola Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Kaira Paola |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Czech |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2007 - 2014 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2007 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Black Cat Elize Ellis Kaira Kaira Paolo Kaira Paulo Kalla Paola Katja Paolo Keira Paolo Maria Tara Olsen |
| Born (Date of Birth) | May 1982 |
| Age (as 2026) | 43 Years Old |
| Birthplace | Czech Republic |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Gemini |
| Hometown | Czech Republic |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Swimming, Shopping, Party Lover |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 167 cm 1.67 m 5 ft 6 in |
| Weight | 50 KG 110 lbs (pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Black/Dark Brown |
| Figure Size | 33C-26-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Not Known |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Kaira Paola?
Kaira Paola is a Czech actress & model, born in May 1982 in the Czech Republic. In 2007, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Devil’s Film’.
