Katerina Hot एक Serbian Actress और Model हैं। इनका जन्म 1999 में Belgrade, Serbia में हुआ था। Katerina को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Katerina Hot Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Serbia में जन्मीं Katerina ने 2023 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Artcore-Cafe’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Katerina ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Original Muse मुख्य रूप से शामिल हैं।
Katerina Hot Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Katerina Hot |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Serbian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2023 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2023 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Katerina |
| Born (Date of Birth) | 1999 |
| Age (as 2026) | 27 Years Old |
| Birthplace | Belgrade, Serbia |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Gemini |
| Hometown | Belgrade, Serbia |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduated |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Red |
| Figure Size | 39C-28-41 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Not Known |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Katerina Hot?
Katerina Hot is a Serbian actress & model, born in 1999 in Belgrade, Serbia. In 2023, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Artcore-Cafe’.
