Kelli Stax एक American Actress और Model हैं। इनका जन्म 11 March 1982 को Memphis, Tennessee, United States में हुआ था। Kelli को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Kelli Stax Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Tennessee में जन्मीं Kelli ने 2009 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Jules Jordan’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Darkside Entertainment, Evil Angel और Score Land मुख्य रुप से शामिल हैं।
फिल्म स्टूडियोज के अलावा Kelli ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Madison Rose और Sheridan Love मुख्य रूप से शामिल हैं।
Kelli Stax Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Kelli Stax |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2009 - 2023 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2009 - As an Actress |
| Awards | 2016: AVN Awards - Fan Award: Biggest Web Celebrity (Nominated) |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Kelli Staxx |
| Born (Date of Birth) | 11 March 1982 |
| Age (as 2026) | 44 Years Old |
| Birthplace | Memphis, Tennessee, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Pisces |
| Hometown | Memphis, Tennessee, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 173 m 1.73 m 5 ft 8 in |
| Weight | 70 KG 154 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Blond/Light Brown |
| Figure Size | 34DDD-29-48 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Kelli Stax?
Kelli Stax is an American actress & model, born on 11 March 1982 in Memphis, Tennessee, United States. In 2009, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Jules Jordan’.
