Kelly Myers एक British Actress और Model हैं। इनका जन्म 30 October 1982 को United Kingdom में हुआ था। Kelly को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Kelly Myers Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
United Kingdom में जन्मीं Kelly ने 2017 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘UK Pass’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है।
फिल्म स्टूडियोज के अलावा Kelly ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Victoria मुख्य रूप से शामिल हैं।
Kelly Myers Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Kelly Myers |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | British |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2017 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2017 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Nova Shields |
| Born (Date of Birth) | 30 October 1982 |
| Age (as 2026) | 44 Years Old |
| Birthplace | United Kingdom |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Leo |
| Hometown | United Kingdom |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 157 m 1.57 m 5 ft 2 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 34DD-25-32 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Kelly Myers?
Kelly Myers is a British actress & model, born on 30 October 1982 in the United Kingdom. In 2017, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘UK Pass’.
