Kenzie Greene एक American Actress और Model हैं। इनका जन्म August 1995 में United States में हुआ था। Kenzie को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Kenzie Greene Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
USA में जन्मीं Kenzie ने 2016 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘VNA Girls’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Mofos और Team Skeet मुख्य रुप से शामिल हैं।
फिल्म स्टूडियोज के अलावा Kenzie ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Alexa Pierce, Valerie White, Emma Hix, Tiffany Watson, Keisha Grey, Delilah Strong और Riley Reyes मुख्य रूप से शामिल हैं।
Kenzie Greene Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Kenzie Greene |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2016 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2016 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Kenzie 666Garbie |
| Born (Date of Birth) | August 1995 |
| Age (as 2026) | 31 Years old |
| Birthplace | United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 160 m 1.60 m 5 ft 3 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 36-27-37 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Kenzie Greene?
Kenzie Greene is an American actress & model, born in August 1995 in the United States. In 2016, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘VNA Girls’.
