Kimberlyberly Sanchez एक American Actress और Model हैं। इनका जन्म 25 November 1997 को California, United States में हुआ था। Kimberly को मुख्य रूप से ओनलीफैंस वीडियोस में परफॉर्म करने के लिए जाना जाता है और आज हम Kimberlyberly Sanchez Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
California में जन्मीं Kimberly ने 2022 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट ‘OnlyFans’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है।


Kimberly अपने कुकिंग शो ‘SmokinBikiniChef’ की वजह से भी काफी चर्चा का विषय रही हैं। इनका यह शो यूट्यूब पर काफी फेमस है और इसके एपिसोड्स ‘K the Chef’ नामक यूट्यूब चैनल पर अपलोड किया जाते हैं।
Kimberly Sanchez Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Kimberly Sanchez |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2022 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2022 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Cheeky Kim Kim Culona |
| Born (Date of Birth) | 25 November 1997 |
| Age (as 2026) | 29 Years Old |
| Birthplace | California, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | California, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 61 KG 134 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 35C-23-38 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | YouTube |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Kimberlyberly Sanchez?
Kimberlyberly Sanchez is an American actress & model, born on 25 November 1997 in California, United States. In 2022, she started her career in the entertainment industry with the ‘OnlyFans’.
