Lady Perse एक Polish Actress और Model हैं। इनका जन्म 7 August 1999 को Poland में हुआ था। Perse को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Lady Perse Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Poland में जन्मीं Perse ने 2022 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Many Vids’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Perse ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Miss Medea और Divine Eve मुख्य रूप से शामिल हैं।
Lady Perse Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Lady Perse |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Polish |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2022 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2022 - As an Actress |
| Awards | 2024: AVN Awards (Nominated) |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Perse |
| Born (Date of Birth) | 7 August 1999 |
| Age (as 2026) | 27 Years Old |
| Birthplace | Poland |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Hometown | Poland |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 180 m 1.80 m 5 ft 11 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 33C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Lady Perse?
Lady Perse is a Polish actress & model, born on 7 August 1999 in Poland. In 2022, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Many Vids’.
Read More:
- Annalisa AtomicBlonde Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Katerina Hot Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Leila Vale Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Robin Coffins Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Camille R Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Lana Slader Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Olga Mur Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Annie Ferreira Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Carla Pryce Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Jordan Jay Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More










