Leilani Lei एक American Actress और Model हैं। इनका जन्म 19 October 1964 को United States में हुआ था। Leilani को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Leilani Lei Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
USA में जन्मीं Leilani ने 2012 में 48 वर्ष की उम्र में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Tug Pass’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Blazed Studios, Devil’s Film और VNA Network मुख्य रुप से शामिल हैं।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Leilani ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Alana Thomas, Alexis Rain, Bianca Baker, Kitty Catherine, Sadie Holmes और Taylor Pierce मुख्य रूप से शामिल हैं।
Leilani Lei Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Leilani Lei |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2012 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2012 - As an Actress |
| Awards | 2022: AVN Awards - Niche Performer of the Year (Nominated) |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Granny Lei |
| Born (Date of Birth) | 19 October 1964 |
| Age (as 2026) | 62 Years Old |
| Birthplace | United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Libra |
| Hometown | United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 155 m 1.55 m 5 ft 1 in |
| Weight | 49 KG 107 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Brown/Grey/Light Brown |
| Figure Size | 34AA-27-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Leilani Lei?
Leilani Lei is an American actress & model, born on 19 October 1964 in the United States. In 2012, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Tug Pass’.
