Leticia Reed एक Brazilian Actress और Model हैं। इनका जन्म 2002 को Rio de Janeiro, Brazil में हुआ था। Leticia को मुख्य रूप से ओनलीफैंस वीडियोस और वेब सीन्स में परफॉर्म करने के लिए जाना जाता है और आज हम Leticia Reed Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Brazil में जन्मीं Leticia ने 2020 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट ‘Onlyfans’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर कई फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Leticia ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Samara Oliveira मुख्य रूप से शामिल हैं।
Leticia Reed Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Leticia Reed |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Brazilian |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2020 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2020 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Reed |
| Born (Date of Birth) | 2002 |
| Age (as 2026) | 24 Years Old |
| Birthplace | Rio de Janeiro, Brazil |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | Rio de Janeiro, Brazil |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 57 KG 125 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown/Blond |
| Figure Size | 33D-26-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Leticia Reed?
Leticia Reed is a Brazilian actress & model, born in 2002 in Rio de Janeiro, Brazil. She started her career in the entertainment industry in 2020.
Read More:
- Crystal Rave Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Liv Lauren Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Brigitte Bell Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Lola Riley Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Dandara Bombom Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Celeste Rasmussen Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Lee Von Lux Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Metal Kitten Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Mila Von Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Gracie Monroe Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More










