Lilith Cary एक Colombian Actress और Model हैं। इनका जन्म October 2003 को Colombia में हुआ था। Lilith को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Lilith Cary Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Colombia में जन्मीं Lilith ने 2026 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Nubile’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है।


Lilith Cary Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Lilith Cary |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Colombian |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2026 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2026 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Lilith |
| Born (Date of Birth) | October 2003 |
| Age (as 2026) | 23 Years Old |
| Birthplace | Colombia |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Libra |
| Hometown | Colombia |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduated |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 160 m 1.60 m 5 ft 3 in |
| Weight | 52 KG 115 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Black |
| Figure Size | 32B-23-32 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Lilith Cary?
Lilith Cary is a Colombian actress & model, born on October 2003 in Colombia. In 2026, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Nubile’.
