Lily Larimar एक American Actress और Model हैं, इनका जन्म 30 June 1998 को Pittsburgh, Pennsylvania, United States में हुआ था। Lily को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Lily Larimar Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Pittsburgh में जन्मीं Lily ने 2020 में 22 वर्ष की उम्र में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Girlsway’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Met-Art Network, Devil’s Film और Mile High मुख्य रुप से शामिल हैं।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Lily ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Aaliyah Love, Aiden Ashley, Alexis Tae, Armani Black, Britt Blair, Chloe Temple, Jamie Michelle, Kira Noir, Kamryn Jayde और Naomi Swann मुख्य रूप से शामिल हैं।
Lily Larimar Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Lily Larimar |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2020 - Present |
| Net Worth (approx.) | $200K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2020 - As an Actress |
| Awards | 2021: Nightmoves Awards - Best New Starlet (Nominated) 2022: Nightmoves Awards - Best Female Performer (Nominated) 2022: XBiz Awards - Female Performer of the Year (Nominated) 2022: XRCO Awards - New Starlet (Nominated) 2022: AVN Awards - Best New Starlet (Nominated) |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Lilly Larimar Lilly Cathes Lilly Lamar |
| Born (Date of Birth) | 30 June 1998 |
| Age (as 2026) | 28 Years |
| Birthplace | Pittsburgh, Pennsylvania, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Current City | California, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Selfie Lover, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Not Known |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Husband/Spouse | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 163 cm 1.63 m 5 ft 4 in |
| Weight | 48 KG 105 lbs (pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 30B-24-30 |
| Dress Size | 38 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Lily Larimar?
Lily Larimar is an American actress & model, born on 30 June 1998 in Pittsburgh, Pennsylvania, United States. In 2020, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Girlsway’.
