Lottie Lalay एक English Actress और Model हैं। इनका जन्म England, United Kingdom में हुआ था। Lottie को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Lottie Lalay Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
England में जन्मीं Lottie ने 2025 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Pure Pass’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है।
फिल्म स्टूडियोज के अलावा Lottie ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Brianna Olivia मुख्य रूप से शामिल हैं।
Lottie Lalay Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Lottie Lalay |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | English |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2025 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2025 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Lottie |
| Born (Date of Birth) | Not Known |
| Age (as 2026) | Not Known |
| Birthplace | England, United Kingdom |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | England, United Kingdom |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 157 m 1.57 m 5 ft 2 in |
| Weight | 57 KG 125 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 32C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Lottie Lalay?
Lottie Lalay is an English actress & model, born in England, United Kingdom. In 2025, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Pure Pass’.
Read More:
- Annalisa AtomicBlonde Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Katerina Hot Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Leila Vale Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Robin Coffins Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Camille R Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Lana Slader Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Olga Mur Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Annie Ferreira Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Carla Pryce Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Jordan Jay Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More










