Madelaine Rousset एक French Actress और Model हैं। इनका जन्म 19 August 1992 को Paris, France में हुआ था। Madelaine को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Madelaine Rousset Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Paris में जन्मीं Madelaine ने 2017 में 24 वर्ष की उम्र में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Model Hub’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है।


Madelaine Rousset Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Madelaine Rousset |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | French |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2017 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2017 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Trish Collins |
| Born (Date of Birth) | 19 August 1992 |
| Age (as 2026) | 33 Years Old |
| Birthplace | Paris, France |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | Paris, France |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 165 cm 1.65 m 5 ft 5 in |
| Weight | 54 KG 120 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Green |
| Hair Color | Brown/Red |
| Figure Size | 35-29-37 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Madelaine Rousset?
Madelaine Rousset is a French actress & model, born on 19 August 1992 in Paris, France. In 2017, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Model Hub’.
