Maybelline एक Czech Actress और Model हैं। इनका जन्म 29 March 1992 को Czech Republic में हुआ था। Maybelline को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Maybelline Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Czech Republic में जन्मीं Maybelline ने 2012 में 20 वर्ष की उम्र में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘CzechAV’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Karups मुख्य रुप से शामिल हैं।


Maybelline Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Maybelline |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Czech |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2012 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2012 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Karolina |
| Born (Date of Birth) | 29 March 1992 |
| Age (as 2026) | 34 Years Old |
| Birthplace | Czech Republic |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | Czech Republic |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 155 m 1.55 m 5 ft 1 in |
| Weight | 57 KG 125 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 33B-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Maybelline?
Maybelline is a Czech actress & model, born on 29 March 1992 in Czech Republic. In 2012, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘CzechAV’.
