Metal Kitten एक American Actress और Model हैं। इनका जन्म New England, United States में हुआ था। Kitten को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Metal Kitten Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
New England में जन्मीं Kitten ने 2026 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Clips 4 Sale’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है।
Metal Kitten Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Metal Kitten |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2026 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2026 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Miss Metal Kitten |
| Born (Date of Birth) | Not Known |
| Age (as 2026) | Not Known |
| Birthplace | New England, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | New England, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 173 m 1.73 m 5 ft 8 in |
| Weight | 86 KG 189 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 40DD-34-44 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | YouTube |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Metal Kitten?
Metal Kitten is an American actress & model, born in New England, United States. In 2026, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Clips 4 Sale’.
