Miranda Rights एक American Actress और Model हैं। इनका जन्म 21 December 1990 को Connecticut, United States में हुआ था। Miranda को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Miranda Rights Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Connecticut में जन्मीं Miranda ने 2009 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Mega Site Pass’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Am Kingdom और Reality Kings मुख्य रुप से शामिल हैं।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Miranda ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Alexia Sky, Eva Ellington, Faye Runaway और Reese Richards मुख्य रूप से शामिल हैं।
Miranda Rights Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Miranda Rights |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2009 - 2021 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2009 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Miranda Writes Miranda Wrights |
| Born (Date of Birth) | 21 December 1990 |
| Age (as 2026) | 36 Years Old |
| Birthplace | Connecticut, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Scorpio |
| Hometown | Connecticut, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Swimming, Shopping, Party Lover |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 160 cm 1.60 m 5 ft 3 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Green |
| Hair Color | Brown/Red/Auburn |
| Figure Size | 34A-26-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | None |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Miranda Rights?
Miranda Rights is an American actress & model, born on 21 December 1990 in Connecticut, United States. In 2009, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Mega Site Pass’.
