Rocki Roads एक American Actress और Model हैं। इनका जन्म 22 December 1973 को New Haven, Connecticut, United States में हुआ था। Rocki को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Rocki Roads Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Connecticut में जन्मीं Rocki ने 1996 में 23 वर्ष की उम्र में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Leisure Time Entertainment’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Sunshine Films, Digital Playground और Score Group मुख्य रुप से शामिल हैं।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Rocki ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Asia Carrera और Taylor St. Claire मुख्य रूप से शामिल हैं।
Rocki Roads Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Rocki Roads |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 1996 - 2007 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 1996 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Rocki Rhoades Rocky Roads |
| Born (Date of Birth) | 22 December 1973 |
| Age (as 2026) | 53 Years Old |
| Birthplace | New Haven, Connecticut, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Capricorn |
| Hometown | New Haven, Connecticut, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 38EE-24-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Rocki Roads?
Rocki Roads is an American actress & model, born on 22 December 1973 in New Haven, Connecticut, United States. In 1996, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Leisure Time Entertainment’.
Read More:
- Crystal Rave Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Liv Lauren Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Brigitte Bell Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Lola Riley Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Dandara Bombom Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Celeste Rasmussen Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Lee Von Lux Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Metal Kitten Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Mila Von Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Gracie Monroe Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More










