Tainted Maitrise एक English Actress और Model हैं। इनका जन्म England, United Kingdom में हुआ था। Maitriseको मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Tainted Maitrise Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
England में जन्मीं Maitrise ने 2022 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘English Mansion’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Maitrise ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Miss Anna Elite मुख्य रूप से शामिल हैं।
Tainted Maitrise Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Tainted Maitrise |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | English |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2022 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2022 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Maitrise |
| Born (Date of Birth) | Not Known |
| Age (as 2026) | Not Known |
| Birthplace | England, United Kingdom |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Scorpio |
| Hometown | England, United Kingdom |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 167 m 1.67 m 5 ft 6 in |
| Weight | 54 KG 120 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 33C-24-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Tainted Maitrise?
Tainted Maitrise is an English actress & model, born in England, United Kingdom. In 2022, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘English Mansion’.
Read More:
- Crystal Rave Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Liv Lauren Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Brigitte Bell Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Lola Riley Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Dandara Bombom Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Celeste Rasmussen Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Lee Von Lux Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Metal Kitten Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Mila Von Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
- Gracie Monroe Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More










