Valeria Vidal एक Mexican Actress और Model हैं। इनका जन्म 1 January 1996 को Mexico में हुआ था। Valeria को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में परफॉर्म करने के लिए जाना जाता है और आज हम Valeria Vidal Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Mexico में जन्मीं Valeria ने 2023 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट ‘Onlyfans’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर कई फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया है।


Valeria Vidal Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Valeria Vidal |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Mexican |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2023 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2023 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Valeria Alejandra Valeria Vizcarrondo Vidal |
| Born (Date of Birth) | 1 January 1996 |
| Age (as 2026) | 30 Years Old |
| Birthplace | Mexico |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Leo |
| Hometown | Mexico |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 167 m 1.67 m 5 ft 6 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Auburn |
| Figure Size | 34-26-38 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Valeria Vidal?
Valeria Vidal is a Mexican actress & model, born on 1 January 1996 in Mexico. In 2023, she started her career in the entertainment industry with ‘Onlyfans’.
