Willow Sky एक British Actress और Model हैं। इनका जन्म 2001 में United Kingdom में हुआ था। Willow को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Willow Sky Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
United Kingdom में जन्मीं Willow ने 2021 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Many Vids’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Pure Media मुख्य रुप से शामिल हैं।


फिल्म स्टूडियोज के अलावा Willow ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Lexie Essex मुख्य रूप से शामिल हैं।
Willow Sky Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Willow Sky |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | British |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2021 - Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2021 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Willow |
| Born (Date of Birth) | 2001 |
| Age (as 2026) | 25 Years Old |
| Birthplace | United Kingdom |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Leo |
| Hometown | United Kingdom |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 57 KG 125 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Green |
| Hair Color | Black |
| Figure Size | 34B-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Willow Sky?
Willow Sky is a British actress & model, born in 2001 in the United Kingdom. In 2021, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Many Vids’.
