Mona Blue एक Hungarian Actress और Model हैं। इनका जन्म 25 March 1998 को Hungary में हुआ था। Mona को मुख्य रूप से Videos और Web Scenes में एक्टिंग करने के लिए जाना जाता है और आज हम Mona Blue Biography में अभिनेत्री की Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements आदि के बारे में जानेंगे। तो चलिए अब शुरू करते हैं।
Contents
Early Life & Career
Hungary में जन्मीं Mona ने 2020 में Entertainment Industry में अपने Career की शुरुआत की और उन्होंने अपना पहला शूट Film Studio ‘Nubile’ के साथ किया। इसके बाद उन्होंने अभिनेत्री के तौर पर अन्य फिल्म स्टूडियोज के साथ भी काम किया और इन फिल्म स्टूडियोज में Video Marc Dorcel, Evil Angel और German Scout मुख्य रुप से शामिल हैं।

फिल्म स्टूडियोज के अलावा Mona ने फिल्म इंडस्ट्री की विभिन्न प्रसिद्ध अभिनेत्रियों के साथ भी वीडियोस में परफॉर्म किया है और इन अभिनेत्रियों में Alexa Flexy, Bonnie Dolce, Jayla De Angelis, Kaisa Nord, Jessika Night, Liya Silver और Stefany Kyler मुख्य रूप से शामिल हैं।
Mona Blue Biography/Wiki
Profile |
|
| Name | Mona Blue |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Hungarian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2020 - Present |
| Net Worth (approx.) | $250K USD |
Debut & Awards |
|
| Debut | In 2020 - As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life |
|
| Nick Name / Stage Name | Mona Jennifer E |
| Born (Date of Birth) | 25 March 1998 |
| Age (as 2026) | 28 Years |
| Birthplace | Hungary |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | Hungary |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Selfie Lover, Photography |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Not Known |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs |
|
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Husband/Spouse | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances |
|
| Height | 161 cm 1.61 m 5 ft 3 in |
| Weight | 50 KG 110 lbs (pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Brown/Blond/Auburn |
| Figure Size | 32B-28-32 |
| Dress Size | 37 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 8 |
| Tattoos | None |
| Distinctive Features | Attractive Figure |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Mona Blue?
Mona Blue is a Hungarian actress & model, born on 25 March 1998 in Hungary. In 2020, she started her career in AV industry with the ‘Nubile’.
